top of page
zen garden1.jpg

CESTY  MEDICINSKÉHO KRUHU

Nabízíme  4denní workshopy a 14ti denní cesty za přírodníma krásama, kdy hlavní záměr je kvalitně strávený čas. Našim cílem není rychlé popojíždění z místa na místo s nekonečným počtem fotografií.  Cesty jsou zaměřené na přírodní energetické vortexy, indiánské rezervace, divočinu západního severu pacifické pobřeží USA. V podstatě vycházíme z typického původního medicine wheel - indiánský kruh života - symbolizující 4 světové strany  a znalosti s tím spojené čerpající z vědomostí našich predků a přírody.
Indiáni již dávno rozdělili dnes americké území podle tzv. „dračích žil“ – zón, ze kterých vyzařuje energie, téhle mapě se říká Medicine Wheel - medicinský kruh. My jsme je prozkoumaly a vytvořily jsme jedinečný  program.

Zde najdete seznam workshopů a cest, které nabízíme.

Jsou velmi specifické a zaměřené na jednotlivé přírodní elementy a poznání s tím spojené. 


" Přicházím do kruhu a mám říct svůj záměr, myslím na jediné, a to spojit mysl se srdcem a duší, tak silně a intuitivně záměr přišel. Ústa a mysl však říkají úplně něco jiného, žádné spojení mysli a srdce, ale nějaké plácání. Vztahy a jejich léčení, strachy, přijmutí stínových stránek… „proboha, co to ta mysl a ego zase hrají za hru“, zhrozím se! To snad není možné, „dirigent mě snad vyhodí a léčení nebude“, přichází mně na mysl… Divadlo ještě chvíli pokračuje, nestačím se divit, ale dirigent dávno ví, říká, „když myslíš, tak to zkusíme léčit, lehni si, otevřeme čakry“.Lehám si do kruhu s jedinou myšlenkou na nevyřčený záměr „spojení mysli a srdce“, „spojení mysli a srdce“, „spojení mysli a srdce“  Naštěstí je dirigent opravdu naladěný a říká potichu, ale schválně aby to všichni slyšeli, následující: „hlavně ho ale musíme dostat z té jeho hlavy a spojit ji se srdcem…“. Úleva, ohromná úleva, že byl záměr konečně vysloven!

chakra8.jpg

ELEMENT VZDUCH

14 DNŮ VÝCHOD USA

NP JOSHUA TREE, NP GRAND CANYON, LOS ANGELES, SEDONA

Nejen, že budeme cestovat po jihu Spojených států, ale zároveň se naučíme čerpat energii z přírody a pracovat se svou energií. Najít čas jen sama pro sebe není nic sobeckého, dopřej si zase jen sama sebe a najdi opět svůj klid.
Čakry jsou energetické dráhy těla, se kterými se naučíme pracovat. Právě jižní část Spojených států je energií nabitá, místo jako Sedona a Joshua Tree přitahují díky svým přírodním vortexům. Cesta je určená pro začátečníky nebo středně pokročilé v tématu čaker s touhou poznat jižní oblast USA - Kalifornie, Arizona

monument1.jpg

ELEMENT OHEŇ

14 DNŮ JIH USA 

NP GRAND CANYON, MONUMENT VALLEY INDIÁNSKÁ REZERVACE, NP BRYCE CANYON, NP ZION, SEDONA, LAS VEGAS

Přestože indiáni Severní Ameriky kočovali mnoho staletí, přinášejí element uzemnění a to hlavně díky silné vazbě a propojení  s přírodními elementy - dokázali léčit bez chemie,  myslet  pozitivně  a žít v harmonii s přírodou díky znalostem, které nám dnes chybí.. Na cestě po indiánských rezervacích Apache, Navajo a Hopi se necháme inspirovat klidnejším životním tempem a zujeme boty dnešní hektické civilizace. Zastavíme se v Anthelope canyonu a u melandru řeky Kolorado, které se říká Horseshoebend.

Misty Forest Reflection

ELEMENT ZEMĚ

14 DNŮ SEVER USA 

NP CREATER LAKE, NP OLYMPIC, MT.SHASTA, SEATTLE A PORTLAND

Na naší cestě severozápadem USA se naučíš porozumět silným prožitkům svého života jako základním stavebním kamenům, ze kterých postavíš své silnější já. Projedeme několik nádherných divokých národních parků, setkáme se se šamankou žijící v okolí sopky Mt. Shasta, budeme se koupat v jezerech, projdeme se lesy, pomazlíme se s vlky, poznáme město Seattle.

DSCF1089vylet.JPG

ELEMENT VODA

14 DNŮ ZÁPAD USA 

LOS ANGELES, SAN FRANCISCO, BIG SUR,      HAWAII NEBO MEXICO

Kdo jsou tzv. Free Spirited People - lidi žijící podle svých představ bez ohledu na to, co si myslí společnost a čím nás setkání s nimi obohacuje? Kdo by si nechtěl odskočit na chvilku do 60.let a prožít znova s kytkou ve vlasech Summer of Love? A jak to vše zapadá v naší cestě za poznáním se dozvíte na cestě bohémské. Výlet podél pobřeží Pacifiku a zastí´ávkou na Venice beach, kde začínal i Jim Morrison z kapely The Doors a v barech hrála Janis Joplin. Čeká nás barevný svět, veselý a svobodný, koupání v Tichém oceánu a vyjížďka na lodi pod známý most v San Francisku.

pozadi.jpg

    4 DENNÍ WORKSHOP
VISION QUEST A KOUZLO HORY MT.SHASTA

Představ si, jak tančíš okolo ohně. Je to dobrý, teplý a zkrocený oheň, který ti přináší radost a svobodu. Oheň představuje Tvoje vlastní myšlenky, které jsou stejně jako oheň dobrý sluha, ale zlý pán. Nauč se svoje myšlenky chápat, nenech černé myšlenky, aby byly tvým pánem. Kromě večerního obřadu u ohně běhěm dne objevíme tajemství hory Mt. Shasta, která jako magnet láká za poznáním, jakým, to už je osobní věc každého z vás. Vision quest a shanismum jsou dávnou tradicí indánských kmenů, i když samotné slovo šamanismus pochází ze Sibiře a předtsavuje cestu za vnitřním poznáním. Po návštěvě Mt. Shasty přejedeme hranice do Oregonu a navštívíme NP Creater Lake a další zajímavé místa na cestě.

Ubytování: camping

Doprava: auto 

Strava: picnic v přírodě

Zajímavá místa na cestě: Creater Lake, Mt.Shasta, Ashland, Sacramento nebo San Francisko

P1210527.JPG

      4 DENNÍ WORKSHOP 

BALANCOVÁNÍ ČAKER V AMERICKÝCH VORTEXECH

Nabízíme jedinečnou možnost pobytu v nejznámějších amerických vortexech. Při pobytu v energetickych vortexech často dochází k uvolnění emocí a  člověk má náhlou potřebu pročistit organismus zevnitř. Energetický systém čaker má každý ve svém fyzickém těle, existuje 7 základních čaker a každá má jinou funkci a řeší jiný problém. Čakry jsou zdrojem vnitřní životní energie, která nám často chybí. Blokací jednotlivých čaker může docházet k různým potížím až fyzickym nemocem našeho těla. A nemoc je takové „volání o pomoc“ naší duše. Tato cesta je zaměřena na pochopení čakrovho systému a prácí s jednotlivými čakrami.


Ubytování: camping

Doprava:   auto

Zajímavá místa na cestě: Joshua Tree, Integratron, Sedona

Strava: picnic v přírodě

bottom of page