top of page

WORKSHOP

pozadi.jpg

VISION QUEST A KOUZLO HORY MT.SHASTA

Co je Vision quest a proč právě Mt. Shasta? Severní část Kalifornie je divočina lesů, vodopádů a jezer. U jednoho takového tajemného jezera se nachází sopka Mt. Shasta. Je vyheldávanou destinací lidmi, kteří mají blízko k shamnismus a k původním indiánským rituálům. Na tomto workshopu se seznámíme  s tím co pojem shamanismus vlastně znamená a co nám má přiníst samotný vison quest.

Ubytování: camping

Doprava: auto 

Strava: picnic v přírodě

Zajímavá místa na cestě: Creater Lake, Mt.Shasta, Ashland, Sacramento nebo San Francisko

MT.SHASTA A OKOLÍ

Část severní Kalifornie by mohla být nazývána Shasta země. V Siskiyou kraji  najdete horu Shasta, jezero Shasta a historické městečko Shasta.
Oblast Shasta  nabízí dobrý rybolov, vodní sporty a plavbu lodí, stejně jako horolezectví a hezké lyžařské a snowboardové prostory otevřené v zimě. Navzdory všemu tomu, že o této oblasti neví příliš mnoho lidí přitahuje tato oblast svou magičností a pověstma zabalenýma v záhadách stále více lidí. Hora Shasta je v současnosti neaktivní sopka. Druhá nejvyšší hora Kaskádového pohoří (4317 m) a sedmá nejvyšší hora Kalifornie. Hora je významným duchovním místem původních obyvatel Ameriky, jako i poutním místem novějších alternativ. 
Jezero Shasta je kromě  majestátné hory Mt. Shasta dalsším lákadlem oblasti. Tři míle dlouhá Scenic Byway  přes město Shasta Lake vás přivede k výhledu na tři slavné Shastas: Shasta přehrada, jezero Shasta a sopka Mt. Shasta ( 4, 317).

shasta.jpg
bottom of page